Zajímavosti o Vancouveru

Vancouver, nejdůležitější metropole Britské Kolumbie, je výchozím bodem pro mnoho cestovatelů. Turisté, lyžaři, surfaři, prostě všichni milovníci nespoutané přírody, sem přijíždějí obdivovat rozsáhlou a neporušenou kanadskou divočinu. Vancouver je totiž jedno z mála měst světa, které v sobě skloubilo krásu majestátních hor a divokého Pacifiku. Kanada je velmi oblíbená i u Evropanů, protože ostrovy u pobřeží Tichého oceánu pokryté hustými lesy náramně připomínají nádhernou skandinávskou krajinu. Přesto je kanadská příroda jedinečná a návštěvníci během svých cest touto rozsáhlou krajinou mnohdy zatajují dech.

 

Vancouver patří díky svému klimatu mezi nejteplejší kanadská města a nemusí tak zápasit s každoročními návaly sněhu jako metropole na východě země. V centru města najdete mrakodrapy protkané hustou zelení a oblíbený Stanley Park, který vyzývá své návštěvníky k dlouhým procházkám. Nedaleké Rocky Mountains s národními parky a hory kolem Vancouveru jsou perfektním místem pro aktivní odpočinek. Pouze hodinu cesty autem se nad azurově modrým fjordem nachází turisty často navštěvovaný vrchol The Cheff.

 

Jak se dostat letecky do Vancouveru

 

Vancouver je v posledních letech oblíbenou destinací i u českých cestovatelů. Levné letenky do Vancouveru seženete z Prahy, ale také z Berlína či Vídně, nejčastěji však s jedním nebo dvěma přestupy. Do Vancouveru si z našich končin většinou zaletíte leteckými společnostmi British Airways, Air Dolomiti, Air Canada, KLM, Air France, či SWISS. Mezinárodní letiště (YVR) se nachází na ostrově Sea Island v Britské Kolumbii ve vzdálenosti 12 km od vancouverského Downtownu.

Letenky do Vancouveru

Levné letenky do Vancouveru

Zajímavé články o Vancouveru:

Yukon Kanada
Yukon: Uteč do krásné kanadské divočiny!
Kanadské Rocky Mountains: Banff a 10 nejfotogeničtějších míst
Whistler
Whistler. Jedno z nejvíc cool míst Kanady!