Zajímavosti o Torontu

Toronto se rozprostírá na březích kanadsko-amerického jezera Ontario. Nejvýraznější prvek městského panoramatu tvoří kdysi nejvyšší věž světa CN Tower, ze které je nádherný výhled na okolní krajinu. Samotné město je plné parků, pláží a promenád, kde během svých toulek můžete potkat lidi různých národností a kultur. Více než polovina obyvatel města se narodila mimo Kanadu a slyšet zde můžete až neuvěřitelných 140 cizích jazyků. Věděli jste, že slovo „Toronto“ pochází z fráze „tkaronto“ indiánského kmene Mohawk a v překladu znamená „tam, kde rostou stromy ve vodě“?

 

Život v Torontu je navzdory rozmanitosti kultur mimořádně klidný a proto není divu, že se řadí mezi nejbezpečnější města světa. Přátelští lidé, množství obchodů, vyhlášených restaurací v kombinaci s nedalekými Niagarskými vodopády, dělají z Toronta metropoli, kterou se rozhodně vyplatí navštívit. Naleznete zde například i nejdelší ulici světa, která měří až neuvěřitelných 1,896 km. Young street se totiž táhne z Toronta až po hranici s americkým státem Minnesota.

 

Jak se dostat letecky do Toronta

 

Kanadské Toronto je stále oblíbenější iu českých cestovatelů. Levné letenky do Toronta seženete nejčastěji z Prahy, Vídně, ale iz Budapešti. Průměrná délka přímého letu je zhruba 9 a půl hodiny. Většina letů do Toronta je však s jedním nebo dvěma přestupy. Přímé lety do Kanady zvyknou provozovat letecké společnosti Austrian Airlines, Air Canada nebo Lufthansa. Do Toronta si můžete zaletět také se společnostmi LOT, Turkish Airlines, Air France, KLM, TAP nebo Air Berlin a to většinou s přistáním na mezinárodním letišti Lester B. Pearson International Airport.

Toronto letenky

Levné letenky do Toronta

VŠECHNY LETENKY DO TORONTA NAJDETE TAKÉ V APLIKACI PELIPECKY: