Zajímavosti o Montrealu

Montreal o své rozloze 500 km² a více než dvou milionech obyvatel představuje druhé největší město Kanady. Jelikož leží ve francouzské provincii a francouzštinu je zde slyšet na každém kroku, přezdívá se Montreal také jako americká Paříž. Kostely z 19. století prolínající se mezi moderní mrakodrapy či cyklistické stezky, kterých je zde snad nejvíce na světě, dělají z Montrealu to nejlepší místo pro život. Mezi nejkrásnější části města můžeme zařadit tzv. Old Montreal se svými historickými budovami, muzei a starým Montrealským přístavem.

 

Moderní Montreal s množstvím mrakodrapů, kostelů a obchodů naleznete zase v části Nové město. Určitě není třeba vynechat ani návštěvu obrovského nákupního centra s více než tisíci obchody, které je situováno v podzemí a svojí velikostí tvoří jakýsi labyrint. Pokud jste fanouškem hudby, Montreal budete milovat. Každoročně se zde totiž konají hudební festivaly nejrůznějších žánrů. Nechybí ani festivaly filmové či dokonce festival ohňostrojů, který nemá ve světě obdoby. Sportovní fanoušci jistě ocení návštěvu hokejového stadionu týmu NHL Montreal Canadians nebo známého závodního okruhu, kde se jednou za rok jezdí také Formula F1.

 

Jak se dostat letecky do Montrealu

 

Kanadský Montreal poslední roky objevují také cestovatelé z Čech. Přímé lety do Montrealu trvají přibližně 9 hodin a naleznete je v nabídce letecké společnosti Austrian Airlines. Levné letenky do Montrealu seženete nejčastěji z Prahy nebo Vídně, většinou však s jedním nebo dvěma přestupy. Lety do Montrealu operují z našich končin také aerolinie Air France, Air Canada, KLM, Lufthansa či SWISS, a to většinou s přistáním na Mezinárodním letišti Pierra Elliotta Trudeau (YUL).

Montreal

Levné letenky do Montrealu

Zajímavé články o Montrealu:

Najkrajšie miesta v Kanade
Kanada: 25 věcí, které musíš zažít
Montreal
Montréal: Ideální město pro vstup do Kanady
To nejlepší z Kanady
To nejlepší z Kanady jako na dlani